Ekocentrum
svatojanska kolej

 

Svatojánská kolej se nachází v krásném a romantickém prostředí Českého krasu.    Škola je umístěna cca 20 km od Prahy v historické budově bývalého benediktinského kláštera v obci Svatý Jan pod Skalou, navazuje na tradici učitelského ústavu, který zde byl v letech 1915 - 1942 a vychoval přes tisíc učitelů.

Má dobré zázemí pro studium i volný čas - keramická dílna, textilní dílna, počítačová učebna, tělocvična, volejbalové hřiště, knihovna, zahrada (skleník), zvěřinec (poníci, ovečky, kozy), horská kola a především nádherná okolní příroda, v níž částečně probíhá i výuka. Je však izolovaná od vymožeností velkoměsta i běžného města (kino, divadla, diskotéky...).

Svytojánská kolej je jako karavanní tábor, neočekávejte od ní to, co sami nepřinášíte. Můžete tu najít společenství, které sami pomáháte tvořit a proměňovat a které může být prostředím pro osobní růst. Setkáte se s některými netradičními formami - ranní kuropění na schodech, květnový Svatojánský týden tvořivosti aj. Cílem školy je pravdivý, flexibilní, samostatně myslící, mravně zodpovědný, citlivý a radostný pedagog.

 

Více naleznete na www.svatojanskakolej.cz

Centrum ekologického výzkumu a výchovy ve Svatém Janu pod Skalou
Svatý Jan pod Skalou 2
266 01 pošta Beroun
Evropský sociální fond v ČR
Aktualizace 27.10.2017

print mapa webu home  Partneři projektu  Svatojánská kolej