Ekocentrum



ROK 2012

 

Akce pořádané partnerem Církevní střední odbornou školou ve Spáleném Poříčí jsou vyznačeny hnědou barvou

LEDEN

6.1. prezentace „Diverzita v přírodě a kultuře a náš postoj k ní“ na SPŠ Tábor, (lektoři Mgr.J. Blažek, Mgr. H. Schläferová)
12.1. prezentace „Co narušuje nebo ohrožuje přírodu nejvíc“ pro mladé ochránce přírody Rokycany, (lektoři Ing. P. Pelikán, Ing. D. Dostálová)
13.1. prezentace „Příroda v umění“ na SOŠ Luhačovice, 1.ročník (lektor Mgr. B. Machovcová)
13.1. prezentace „Příroda v umění“ na SOŠ Luhačovice, 3.ročník (lektor Mgr. B. Machovcová)
13.1. prezentace „Emoce, stres a násilí v přírodním a kulturním kontextu“ na SOŠ Luhačovice, třída 2.K (lektoři Mgr.J. Blažek, Mgr. K. Pařízková)
13.1. prezentace „Diverzita v přírodě a kultuře a náš postoj k ní“ na SOŠ Luhačovice, třída 2.M (lektoři Mgr.J. Blažek, Mgr. K. Pařízková)
16.1. školení učitelů 1.stupně ZŠ k výukovým materiálům projektu PKL v ZŠ Úvaly (lektor Mgr. Š. Coufalíková)
18.1. prezentace „Různé perspektivy soužití s přírodou a kulturou“ na ZŠ Antonínská Brno, žáci 9. třídy (lektoři Mgr.J. Blažek, Mgr. K. Pařízková)
18.1. prezentace „Co narušuje nebo ohrožuje přírodu nejvíc“ na ZŠ Zbiroh (lektoři Ing. P. Pelikán, Ing. D. Dostálová)
19.1. prezentace „Různé perspektivy soužití s přírodou a kulturou“ na ZŠ Antonínská Brno, žáci 9. třídy (lektoři Mgr.J. Blažek, Mgr. K. Pařízková)
20.1. seznámení s projektem PKL, Den otevřených dveří pro zájemce o studium na CSOŠ Spálené Poříčí, (lektoři Ing. P. Pelikán, Ing. D. Dostálová)
24.1. prezentace „Já jako součást přírody. Já jako součást kultury“ na Masarykově základní škole v Krupce, třída 6.A (lektor Bc. J. Bílá)
24.1. prezentace „Já jako součást přírody. Já jako součást kultury“ na Masarykově základní škole v Krupce, třída 6.B (lektor Bc. J. Bílá)
24.1. prezentace „Já jako součást přírody. Já jako součást kultury“ na Masarykově základní škole v Krupce, třída 7.A (lektor Mgr. B. Machovcová)
24.1. prezentace „Já jako součást přírody. Já jako součást kultury“ na Masarykově základní škole v Krupce, třída 7.B (lektor Mgr. B. Machovcová, D. Fellner)
24.1. prezentace „Energie a živly“ na Masarykově základní škole v Krupce, žáci 8.tříd (lektor J. Joseph)
24.1. program „Klimatické změny a globální oteplování“ na Masarykově základní škole v Krupce, třída 9.A (lektor Mgr. J. Blažek)
26.1. prezentace „Kdo jsem; Co je příroda, Co je kultura“ pro členy Mladých ochránců přírody ve Spáleném Poříčí (lektoři Ing. P. Pelikán, Ing. D. Dostálová)
28.1. přednáška „V posvátných horách Cheng-šanu“ (přednášející PhDr. R. Fellner, CSc.)
28.1. V posvátných horách Cheng-šanu (lektor PhDr. Rostislav Fellner, CSc. & Mgr. Jana Fellnerová )

 

ÚNOR

1. 2. Prezentace projektu PKL „Co narušuje nebo ohrožuje přírodu nejvíce“ v CSOŠ ve Spáleném Poříčí (lektoři Ing. Petr Pelikán, Ing. Dagmar Dostálová)
3. 2. Prezentace projektu PKL „Kdo jsem – Co je příroda a co je kultura“, v ZŠ a SŠ ve Spáleném Poříčí, (lektoři Ing. Petr Pelikán, Ing. Dagmar Dostálová);
6. 2. Prezentace projektu PKL modul 3D „Jak a co se o přírodě a kultuře chci učit“ v ZŠ Úvaly, třída 4. B (lektoři RNDr. Olga Mokrejšová, Mgr. Šárka Coufalíková);
7. 2. Prezentace projektu PKL „Komunikace I.“ v SPŠ Tábor, studenti 3. ročníku (lektoři Mgr. Jan Blažek, Jacques Joseph);
7. 2. Prezentace projektu PKL „Komunikace I.“ v SPŠ Tábor, studenti 2. ročníku (lektoři Mgr. Jan Blažek, Jacques Joseph);
10. 2. Prezentace projektu PKL „Orientace na druhé v kontextu přírody a kultury“ v SOŠ Luhačovice, studenti 2. ročníku – 2 K (lektoři Mgr. Jan Blažek, Bc. Jitka Bílá);
10. 2. Prezentace projektu PKL „Orientace na druhé v kontextu přírody a kultury“ v SOŠ Luhačovice, studenti 2. ročníku SŠ – 2 G (lektor Mgr. Jan Blažek);
10. 2. Prezentace projektu PKL „Komunikace v přírodě a kultuře“ v SOŠ Luhačovice, studenti 3. ročníku SŠ (lektoři Mgr. Barbora Machovcová, Bc. Jitka Bílá);
10. 2. Prezentace projektu PKL „Komunikace v přírodě a kultuře“ v SOŠ Luhačovice, studenti 2. ročníku (lektor Mgr. Barbora Machovcová);
23. 2. Prezentace projektu PKL „Odlišnost a identita v AJ“ v SPŠ Tábor, studenti 3. ročníku – 3 LA (lektor Mgr. Hana Schläferová);
23. 2. Prezentace projektu PKL „Odlišnost a identita v AJ“ v SPŠ Tábor, studenti 4. ročníku – 4 P (lektor Mgr. Hana Schläferová);
28. 2. Prezentace projektu PKL „Odlišnost a identita v AJ“ v SPŠ Tábor, studenti 1. ročníku – 1 LA (lektor Mgr. Hana Schläferová);
28. 2. Prezentace projektu PKL „Odlišnost a identita v AJ“ v SPŠ Tábor, studenti 3. ročníku – 3 SA (lektor Mgr. Hana Schläferová);
   
  Doplňkové akce
4. 2. Prezentace vzdělávacího programu „Záchranné stanice handicapovaných živočichů“ v ZŠ a SŠ Spálené Poříčí, (lektoři Ing. Petr Pelikán, Ing. Dagmar Dostálová);

 

BŘEZEN

5. 3. Prezentace projektu PKL modul 3B „Jaké jsou potřeby a motivace v přírodě a kultuře“ v ZŠ Úvaly, třída 4. C (lektoři RNDr. Olga Mokrejšová, Mgr. Šárka Coufalíková);
12.3. Prezentace projektu PKL modul E1 „Odlišnost – svět je veliký“ v ZŠ Úvaly, třída 4. A (lektoři RNDr. Olga Mokrejšová, Mgr. Šárka Coufalíková);
23. - 24. 3. „Konference PKL“ v CSOŠ ve Spáleném Poříčí, (lektor: Ing. Petr Pelikán, Ing. Dagmar Dostálová);
27. 3. Prezentace projektu PKL „Převažující postoje v AJ“ v SPŠ Tábor, třída 1 LA (lektor: Mgr. Hana Schläferová);
27. 3. Prezentace projektu PKL „Převažující postoje v AJ“ v SPŠ Tábor, třída 3 SA (lektor: Mgr. Hana Schläferová);
   
  Doplňkové akce
3. 3. Prezentace vzdělávacího programu „Su-Šen a jeho doba“ (přednášející Mgr. David Uher, Ph.D.);
3. 3. Prezentace vzdělávacího programu „Záchranná stanice pro poraněné živočichy“ v CSOŠ Spálené Poříčí, (lektoři Ing. Petr Pelikán, Ing. Dagmar Dostálová);
12. 3. Prezentace vzdělávacího programu „Poznávání stromů v zimním aspektu“ v CSOŠ ve Spáleném Poříčí, třída 2. E (lektoři Ing. Petr Pelikán, Ing. Dagmar Dostálová);
27. 3. Prezentace vzdělávacího programu – tradiční řemesla „Přadláctví“ ve Svatém Janu pod Skalou, ZŠ TGM Písek (lektor: Mgr. Bára Machovcová);
27. 3. Prezentace vzdělávacího programu – tradiční řemesla „Košikářství“ ve Svatém Janu pod Skalou, ZŠ TGM Písek (lektor: Mgr. Jindřiška Kahlertová);
29. 3. Prezentace vzdělávacího programu – tradiční řemesla „Košíkářství“ v ZŠ Tetín (lektor: Jindřiška Kahlertová, Lída Melková);
29. 3. Prezentace vzdělávacího programu – tradiční řemesla „Semínko a jeho tajemství“ v ZŠ Tetín (Lektor: Mgr. Bára Machovcová);

 

DUBEN

5.-6.4.

Pozvánka na Zelené Velikonoce a Program akce

  Přihláška na akci
5. - 6. 4. Prezentace projektu PKL „Zelené Velikonoce“, (lektor: Jaques Joseph, Jan Blažek, Jitka Bílá, Kateřina Pařízková, Bára Machovcová, Barbora Křížková, Olga Mokrejšová, Šárka Coufalíková, Dominik Fellner);
10. 4. Prezentace projektu PKL „Co je příroda – co je kultura v AJ“ v SPŠ Tábor, třída 1 LA (lektor Mgr. Hana Schläferová);
10. 4. Prezentace projektu PKL „Co je příroda – co je kultura v AJ“ v SPŠ Tábor, třída 3 SA (lektor Mgr. Hana Schläferová);
17. 4. Prezentace projektu PKL „Vztahy v přírodě a kultuře v AJ“ v SPŠ Tábor, třída 1 LA (lektor Mgr. Hana Schläferová);
17. 4. Prezentace projektu PKL „Odlišnost a identita v AJ“ v SPŠ Tábor, třída 1SB (lektor Mgr. Hana Schläferová);
23. 4. Prezentace projektu PKL „Kam jdu“ v CSOŠ Spálené Poříčí, třída 2 S (lektor Ing. Petr Pelikán, Ing. Dagmar Dostálová);
26. 4. Prezentace projektu PKL „Odlišnost a identita v AJ“ v SPŠ Tábor, třída 4 LA (lektor Mgr. Hana Schläferová);
26. 4. Prezentace projektu PKL „Advertise your company“ v SPŠ Tábor, třída 3 LP (lektor Mgr. Hana Schläferová);
26. 4. Prezentace projektu PKL „Relationships in nature“ v SPŠ Tábor, třída 2 P, 2 S (lektor Mgr. Hana Schläferová);
   
  Doplňkové akce
16. 4. Prezentace vzdělávacího programu – tradiční řemesla „Totemy a erby“ v ZŠ Úvaly, třída 4. C (lektoři RNDr. Olga Mokrejšová, Mgr. Šárka Coufalíková);
23. 4. Prezentace vzdělávacího programu „Odpad není k zahození“ na Husově náměstí v Berouně (lektor Mgr. Bára Machovcová, Jindřiška Kahlertová);
24. 4. Prezentace vzdělávacího programu „Záchranná stanice, Odpady, Léčivé byliny“ v CSOŠ Spálené Poříčí, třída 1R (lektor Ing. Petr Pelikán, Ing. Dagmar Dostálová);
28. 4. Prezentace vzdělávacího programu „Cesta do země Bö“ ve Svatém Janu pod Skalou, (lektor Doc. RNDr. Jan Slavík, CSc.);

 

KVĚTEN

02. 05. Prezentace projektu PKL „Kam jsem došel – jak to zvládáme“ v CSOŠ Spálené Poříč, třída 4. A, (lektor Ing. Petr Pelikán, Ing. Dagmar Dostálová);
02. 05. Prezentace projektu PKL „Kam jsem došel – učení“ v CSOŠ Spálené Poříčí, třída 4. A (lektor Ing. Petr Pelikán, Ing. Dagmar Dostálová);
02. 05. Prezentace projektu PKL „Trvale udržitelný život“ v SOŠ Luhačovice, studenti 2. ročníků (lektor Mgr. Barbora Machovcová);
02. 05. Prezentace projektu PKL „Kdo jsem?“ v SOŠ Luhačovice, studenti 2. ročníku (lektor Mgr. Jiří Blažek);
10. 5. Prezentace projektu PKL „Relationships in nature“ v SPŠ Tábor, třída 2 LA (lektor Mgr. Hana Schläferová);
18. 5. Prezentace projektu PKL „Kdo jsem“ tématu „Co je příroda, co je kultura“ v ZŠ Spálené Poříčí, (lektor Ing. Petr Pelikán, Ing. Dagmar Dostálová);
21. 5. Prezentace projektu PKL „Odkud jsem“ pro SŠ Litvínov, (lektor Ing. Petr Pelikán, Ing. Dagmar Dostálová);
24. 5. Prezentace projektu PKL „Energie a živly“ v ZŠ Děčín, (lektor Mgr. Barbora Machovcová);
28. 5. Prezentace projektu PKL „Where do we, come from?“ v SPŠ Tábor, třída 1P (lektor Mgr. Hana Schläferová);
28. 5. Prezentace projektu PKL „Where do we come from?“ v SPŠ Tábor, třída 1LA (lektor Mgr. Hana Schläferová);
 
  Doplňkové akce
02. 05. Prezentace vzdělávacího programu „Botanická a Zoologická exkurze a Mikroskopovací programy“ ve Svatém Janu pod Skalou, CSOŠ Spálené Poříčí, (lektor: Jitka Bílá, Jindřiška Kahlertová);
04. 05. Prezentace vzdělávacího programu „Akvaristika – teraristika“ v CSOŠ Spálené Poříčí, třída 2. E (lektor Ing. Petr Pelikán, Ing. Dagmar Dostálová);
07. 05. Prezentace vzdělávacího programu „Akvaristika – teraristika“ v CSOŠ Spálené Poříčí, třída 2. E (lektor Ing. Petr Pelikán, Ing. Dagmar Dostálová);
14. 5. Prezentace vzdělávacího programu „Totemy a erby“ ZŠ Úvaly, třída 4. C, (lektor: Ing. Olga Mokrejšová, Mgr. Šárka Coufalíková);
15. 5. Prezentace vzdělávacího programu „Mikroskopování bezobratlých“ na ZŠ Spálené Poříčí, (lektor Ing. Petr Pelikán, Ing. Dagmar Dostálová);
17. 5. Prezentace vzdělávacího programu – tradiční řemesla „Košíkářství“ se ZŠ Blovice, 5. ročník (lektor Jindřiška Kahlertová, Mgr. Bára Machovcová, Mgr. Bára Křížková);
17. 5. Prezentace vzdělávacího programu „Historie místa“ se ZŠ Blovice, 5. ročník (lektor Mgr. Fellnerová);
21. 5. Prezentace vzdělávacího programu „Záchranná stanice poraněných zvířat“ pro SŠ Litvínov, (lektor Ing. Petr Pelikán, Ing. Dagmar Dostálová);
21. 5. Prezentace vzdělávacího programu „Kořenová čistírna odpadních vod“ pro SŠ Litvínov, (lektor Ing. Petr Pelikán, Ing. Dagmar Dostálová);
23. 5. Prezentace vzdělávacího programu „Mikroskopování bezobratlých“ pro ZŠ Spálené Poříčí, (lektor Ing. Petr Pelikán, Ing. Dagmar Dostálová);
29. 5. Prezentace vzdělávacího programu „Příroda českého krasu“ pro CSOŠ Spálené Poříčí, (lektor Ing. Petr Pelikán, Ing. Dagmar Dostálová);
29.5. Prezentace vzdělávacího programu „Historie místa“ pro ZŠ Příbram, třída VI. B (lektor: Jana Fellnerová);
30. 5. Prezentace vzdělávacího programu „Geologická exkurze“ pro ZŠ Příbram VI. B (lektor: Štěpán Rak);
30. 5. Prezentace vzdělávacího programu „Hrátky se zvířátky“ pro ZŠ Příbram VI. B (lektor: Jindřiška Kahlertová, Jiří Turek);
31. 5. Prezentace vzdělávacího programu „Botanická exkurze“ pro ZŠ Příbram VI. B (lektor: Bára Křížková, Jitka Bílá;
31. 5. Prezentace vzdělávacího programu „Příroda Šumavy“ pro CSOŠ Spálené Poříčí (lektor Ing. Petr Pelikán, Ing. Dagmar Dostálová);

 

ČERVEN

4. 6. Prezentace projektu PKL „City v přírodě“ v ZŠ Úvaly (lektor Loga Mokrejšová, Šárka Coufalíková);
7. 6. Prezentace projektu PKL „ Co je příroda, co je kultura“ pro ZŠ Starý Plzenec (lektor Ing. Petr Pelikán, Ing. Dagmar Dostálová);
8. 6. Prezentace projektu PKL „ Kam jdu“ pro 1. ročník CSOŠ ve Spáleném Poříčí (lektor Ing. Petr Pelikán, Ing. Dagmar Dostálová);
11. 6. Prezentace projektu PKL „ Odkud jsem“-tématu „Co je příroda. Co je kultura“ pro 1. ročník CSOŠ ve Spálené (lektor Ing. Petr Pelikán, Ing. Dagmar Dostálová);
12. 6. Prezentace projektu PKL „ Odkud jsem“ -tématu „Co je příroda. Co je kultura“ pro ZŠ Nezvěstice (lektor Ing. Petr Pelikán, Ing. Dagmar Dostálová);
13. 6. Prezentace projektu PKL „Odkud jsem“-tématu „Co je příroda. Co je kultura“ pro ZŠ Chotěšov (lektor Ing. Petr Pelikán, Ing. Dagmar Dostálová);
14. 6. Prezentace projektu PKl „Odkud jsem“ pro 33. ZŠ Plzeň (lektor Ing. Petr Pelikán, Ing. Dagmar Dostálová);
 
  Doplňkové akce
01. 06. Prezentace vzdělávacího programu „Putování za zvířátky“ pro Azylový dům Beroun (lektor: Jindřiška Kahlertová, Jitka Bílá + studentky Svatojánské koleje);
05. 06. Prezentace vzdělávacího programu Mikroskopování: „Proč má voda barvu trávy a kameny kloužou“ pro ZŠ Příbram, skupina A (lektor: Vendula Kořínková, Jitka Bílá);
05. 06. Prezentace vzdělávacího programu Mikroskopování: „Proč má voda barvu trávy a kameny kloužou“ pro ZŠ Příbram, skupina B (lektor: Vendula Kořínková, Jitka Bílá);
06. 06. Prezentace vzdělávacího programu „Geologická exkurze“ pro ZŠ Příbram (lektor: Štěpán Rak);
06. 06. Prezentace vzdělávacího programu „Hrátky se zvířátky“ pro ZŠ Příbram (lektor: Jindřiška Kahlertová, Jiří Turek);
06. 06. Prezentace vzdělávacího programu „Mikroskopování rostlin“ pro MOP ve Spáleném Poříčí (lektor Ing. Petr Pelikán, Ing. Dagmar Dostálová);
07. 06. Prezentace vzdělávacího programu „Botanická exkurze“ pro ZŠ Příbram (lektor: Jitka Bílá, Bára Křížková);
08. 06. Prezentace vzdělávacího programu „Skřítek Recykláček“ pro ZŠ Štěnovice, 3. A (lektor: Jitka Bílá);
08. 06. Prezentace vzdělávacího programu „Skřítek Recykláček“ pro ZŠ Štěnovice, 3. B (lektor: Bára Machovcová);
14. 06. Prezentace vzdělávacího programu „Hrátky se zvířátky“ pro ZŠ Božkov Plzeň, 3. třída (lektor: Jitka Bílá, Bára Křížková);
14. 06. Prezentace vzdělávacího programu „Poznáváme zvířátka podle srsti“ pro ZŠ Božkov Plzeň, 2. třída (lektor: Bára Machovcová);
14. 06. Prezentace vzdělávacího programu „Hrátky se zvířátky“ pro ZŠ Božkov Plzeň, 2. třída (lektor: Jitka Bílá, Bára Křížková);
14. 06. Prezentace vzdělávacího programu „Poznáváme zvířátka podle srsti“ pro ZŠ Božkov Plzeň, 3. třída (lektor: Bára Machovcová);
15. 06. Prezentace vzdělávacího programu „Proč má voda barvu trávy a proč kameny kloužou“ pro ZŠ Rožmitál pod Třemšínem (lektor: Vendula Kořínková);
15. 6. Prezentace vzdělávacího programu „Záchrana orchidejové louky“ pro CSOŠ Spálené Poříčí (lektor Ing. Petr Pelikán, Ing. Dagmar Dostálová);
18. 6. Prezentace vzdělávacího programu „Mikroskopování průduchů“ pro 1. stupeň ZŠ Spálené Poříčí (lektor Ing. Petr Pelikán, Ing. Dagmar Dostálová);
18. 6. Prezentace vzdělávacího programu „Akvaristika - teraristika“ pro 1. stupeň ZŠ Spálené Poříčí (lektor Ing. Petr Pelikán, Ing. Dagmar Dostálová);
19. 6. Prezentace vzdělávacího programu „Akvaristika - teraristika“ pro 1. stupeň ZŠ Spálené Poříčí (lektor Ing. Petr Pelikán, Ing. Dagmar Dostálová);
19. 6. Prezentace vzdělávacího programu „Mikroskopování průduchů“ pro 1. stupně ZŠ Spálené Poříčí (lektor Ing. Petr Pelikán, Ing. Dagmar Dostálová);
21. 6. Prezentace vzdělávacího programu „Mikroskopování bezobratlých“ pro 2. stupeň ZŠ Spálené Poříčí (lektor Ing. Petr Pelikán, Ing. Dagmar Dostálová);
25. 06. Prezentace vzdělávacího programu „Klimatické změny a globální oteplování“ pro 2. A OA Prostějov (lektor: Jan Blažek);
25. 06. Prezentace vzdělávacího programu „Klimatické změny a globální oteplování“ pro 2. B OA Prostějov (lektor: Jan Blažek);
27. 06. Prezentace vzdělávacího programu – tradiční řemesla „Košíkářství“ pro SCHŠ Cheb (lektor: Jindřiška Kahlertová, Bára Machovcová);

print mapa webu home  Kalendář akcí  Akce PKL 2012 I.pololetí