Ekocentrum



ROK 2010


LEDEN  
22.1. „Já jako součást přírody, já jako součást kultury„
30.1. přednáška „Přírodní determinativy„

ÚNOR  
26. 2. přednáška „Naše přírodní a kulturní identita“ (lektoři Ing. A. Paroulek, Mgr. K. Součková)

BŘEZEN  
4. 3. Tvoření ručního papíru (lektor: J. Kahlertová, Mgr. E. Matoušková)
19. 3. seminář na téma "Co všechno je příroda a co všechno je kultura" (lektoři: Mgr. B. Machovcová, RNDr. O. Mokrejšová, PhD., Mgr. R. Bargel, Mgr. D. Palivec)

DUBEN  
3. 4. Jarní hrátky se zvířátky (lektor: A. Fellnerová, Mgr. E. Matoušková)
14. 4. Co máme na talíři, aneb víme, co jíme (lektoři: Mgr. J. Fellnerová, Ing. K. Psohlavcová)
20. 4. Historie místa (lektor Mgr. J. Fellnerová)
20. 4. Hrátky se zvířátky (lektoři J. Fellnerová, Bc. J. Turek)
20. 4. Praktický ekologický minikurz (lektoři Bc. Jiří Turek, Mgr. Robert Bargel)
20. 4. Výroba ptáčků (lektoři Mgr. E. Matoušková, Ing. K. Psohlavcová, studentky 1. ročníku Svatojánské koleje)
20. 4. Botanická vycházka (lektoři D. D. Novotný, PhD., Ing. M. Svobodová)
26. 4. Fotografování se zvířátky (lektor J. Kahlertová)
28. 4. Geologická exkurze (lektor Mgr. Štěpán Rak)
28. 4. Botanická exkurze (lektor Bc. J. Turek)
29. 4. Barvířství (lektor Mgr. E. Matoušková)
29. 4. Provaznictví (lektor L. Melková)
29. 4. Jarní hrátky se zvířátky (lektor Bc. J. Turek, J. Kahlertová)

KVĚTEN  
4. 5. Hrátky se zvířátky (lektoři Mgr. B. Machovcová, Ing. K. Psohlavcová)
4. 5. Bylinkové čarování v zahradě i kuchyni (lektor Bc. J. Turek)
8. 5. Výroba ručního papíru a hrátky se zvířátky (lektoři Mgr. E. Matoušková, A. Fellnerová)
11. 5. Barvířství (lektor Ing. K. Psohlavcová, Mgr. B. Machovcová)
11. 5. Hrátky se zvířátky (lektor A. Fellnerová, Bc. J. Turek)
17. 5. Tvoření ručního papíru (lektor Mgr. E. Matoušková)
18. 5. Hrátky se zvířátky (lektor Bc. Jiří Turek)
18. 5. Praktický ekologický minikurz (lektor Bc. J. Turek)
19. 5. Barvířství (lektor Ing. K. Psohlavcová)
19. 5. Bylinkové čarování v zahradě i v kuchyni (lektor Bc. J. Turek)
20. 5. Přadláctví (lektor L. Melková)
25. 5. Praktický ekologický minikurz (lektor Bc. J. Turek)
26. 5. Barvířství (lektor Ing. K. Psohlavcová)
26.5. Geologická exkurze (lektor Mgr. Š. Rak)
26.5. Svatý Jan pod Skalou – historie místa (lektor Mgr. J. Fellnerová)
27. 5. Jedlé plané rostliny (lektor RNDr. H. Koblihová)
29. 5. Hrátky se zvířátky – oslava dětského dne s Ekocentrem Kavyl (lektor Ing. K. Psohlavcová, P. Kárová)
29. 5. přednáška „Čínské subtropy – hospodářská zvířata v zhuangské kultuře“ (lektor PhDr, L. Obuchová)

ČERVEN  
1. 6. Svatý Jan pod Skalou – historie místa (lektor Mgr. J. Fellnerová)
2. 6. Geologická exkurze (lektor Mgr. Š. Rak)
2. 6. Praktický ekologický minikurz (lektor Bc. J. Turek)
3. 6. Jedlé plané rostliny (lektor RNDr. H. Koblihová)
17. 6. Drátování (lektor L. Melková)
17. 6. Bylinkové čarování v zahradě i kuchyni (lektor Ing. J. Turek)
22.6. Příroda, krajina a lidé v Hartmanicích (lektor D.D. Novotný, Ph.D.)
24. 6. Košíkářství (lektor L. Melková)
25. - 26.6. Mezinárodní pedagogická konference "Vzdělávání a trvale udržitelný život" - spolupořádala Svatojánská kolej (v rámci této konference konferenční den OP VK 26.6.)

ČERVENEC  
10. 7. přednáška „Příroda a čínská religiozita – náboženské objekty v šanghajské krajině“ (lektor PhDr. L. Obuchová)
14. 7. přednáška „O počátcích čínské kultury a filosofie“ (lektor Mgr. J. Beran)
17. 7. přednáška „China Illustrata (příroda, krajina a lidé 17. století)“ (lektor Prof. PhDr. J. Kolmaš, DrSc.)
18. 7. přednáška „O široce kontextuální kultuře na Dálném východě“ (lektor Ing. M. Kříž, PhD.)
24. 7. Masožravé rostliny a jejich ochrana - na letním skautském táboře v Jablečném u Zbiroha pro žáky ZŠ Starý Plzenec a středoškoláky (lektor Ing. P. Pelikán - CSOŠ Spálené Poříčí)
24. 7. prezentace projektu "Příroda, krajina a lidé pospolu", tématu "Já jako součást přírody" na letním táboře MOP z EC Spálené Poříčí pro žáky ZŠ Spálené Poříčí a CSOŠ Spálené Poříčí (lektoři Ing. D. Dostálová, Ing. P. Pelikán - CSOŠ Spálené Poříčí)

 

ZÁŘÍ-PROSINEC 

6.9. program „Hudební nástroje napříč kulturami“ (lektor Mgr. R. Bargel).
7.9. program „Hrátky se zvířátky“ (lektoři J. Kahlertová, Ing. J. Turek)
7.9. program „Počasí a podnebí, klimatické změny“ (lektor Ing. J. Turek)
7.9. program „Přadláctví“ (lektor J. Kahlertová, Ing. J. Turek)
8.9. program „Geologická exkurze“ (lektor Mgr. Š. Rak)
8.9. program „Jak se lidé oblékají“ (lektor RNDr. O. Mokrejšová, PhD.)
10.9. program „Cesta do nitra buňky“ (lektor Mgr. B. Machovcová)
10.9. program „Co máme na talíři, aneb vím, co jím“ (lektor RNDr. O. Mokrejšová, PhD.)
13.9. program „Představení Ekocentra Kavyl a programů pro MŠ, ZŠ a veřejnost“ (lektor Mgr. B. Machovcová)
29.9. program „Příroda, krajina a lidé v kontextu Hartmanických dějin“ (lektor Dr. D. D. Novotný, PhD.)
6.11. přednáška „Tibet a Čína na vlastní oči“ (lektor Ing. M. Kšír)
15.11. přednáška s filmem Modrá planeta, kino Řevnice (lektor Mgr. R. Bargel).

print mapa webu home  Kalendář akcí  Akce PKL 2010